Červenec 2015

Jsem jiná, no a co!

27. července 2015 v 20:45 | Melissa |  Moje kecy

Vždycky jsem byla jiná, než ostatní. Dřív jsem se tím trochu trápila, ale dneska mi je to úplně jedno, i když...

Od malička jsem nenáviděla kluky, protože mi vadilo jak se chovají. Ve třídě mi lezli, tak na nervy, že jsem se s nimi, prostě nechtěla bavit. Někdy jsem s nimi mluvila, jak jinak, ale ze kamarády jsem je nechtěla. Kluky jako mamarády jsem měla, ale byli to děti kamarádů rodičů. S nimi jsem si celkem rozuměla, ale dneska se bavím asi jenom se dvěma.
Také jsem nikdy nechtěla kluka. Už kvůli tomu si ze mě dělali srandu. Do dneška jsem žádného neměla a co jako?
V týhle prdeli, kde bydlim stejně nikoho nechci a mě taky ne (nebo o tom nevim). Nemůžu říct, že od sud někoho nechci, protože je to malý město nebo tak, ale prostě znám tu ty lidi a nejsou to zrovna ty, se kterými bych chtěla trávit čas a navíc stejně mě čeká intr, takže co. Navíc nejsem moc společenskej člověk, takže nemám ani šanci někoho potkat a zatím mi to moc nevadí.

Jiná jsem byla i v tom, že jsem nemluvila sprostě. Před naší třídu nikdy. Teď už mluvím, ale ne před nima. Nemám je zrovna v lásce a o nějaké kecy nestojím. Navíc mě od září čeká nová škola, nové město, lidé, co neznám, prostě nový začátek a oni mě už nezajímají. Před nima jsem nikdy nemohla být taková, jaká jsem chtěla být. Všichni ode mě něco čekali a já se podle toho chovala. Dneska toho lituju, protože je to to nejhorší, co jsem mohla udělat. Nebýt sama sebou.
Teď už se snažím být sama sebou, ale jde to těžko. Lidé vás znají takové, jakými jste byli a mně to samotné moc nejde, protože si pořád hlídám, co mám říct a co ne.
Už teď mě spolužáci (teď už bývalí) štvou tím, že mi říkají, že jsem se změnila. Jenže já jsem se nezměnila. Jsem konečně sama sebou a nebojím se zkoušet něco, co se mi líbí, i když se to ostatním nelíbí. Nekoukám už na to, co si o mně myslí. Je mi to už jedno a je to to nejlepší, co jsem mohla udělat, i když jsem stále jiná, tak jsem jiná svým způsobem. Tím kterým chci být.
To, že se někomu nelíbilo, že jsem měla zeleno modrý vlasy? A co, mně se to líbilo a měla bych je klidně znova (kdyby to tužidlo tolik nepouštělo ve vodě). Bylo mi totálně jedno, že mi říkali, že jsem vodník, že to vypadá, jako bych spadla do rybníka.

Prostě a jednoduše jsem jiná a jsem za to ráda. Nechci být jako lidi, co vypadají, jako by je vzal někdo přes kopírák. Mám svůj stal, který miluju, hudbu kterou miluju, a svojí rozdílnost, kterou začínám pomalu a jistě taky milovat :)

A teď pár citátů, co se mi hrozně líbí. Jsou od dvou členů mé oblíbené kapely :)


Picture

Picture

Co mi vadí na lidech?

27. července 2015 v 19:19 | Melissa |  Moje kecy
Co mi vadí na lidech?
Pfff...Toho je tolik, že si na všechno ani nevzpomenu, ale dokáže mě to vždycky hrozně vytočit a to jsou to z poloviny jen maličkosti. V tomto článku vám napíšu pár věcí, co mi vadí.

1) Falešnost - Nenávidim, když si někdo kraje na vaše největší kámoše a pak vás za rohem pomlouvá a vlastně vás nemá rád. Co nenávidím k tou je falešnej smích. Kolikrát mám chuť ho dotyčnému vymlátit z obličeje.

2) Uražení vzhledu - Za to bych vraždila. Nesnášim, když se mi někdo naváží do způsobu oblékání, malování, účesu... Říkám jim snad, že vypadaj jak barbie, nebo košťata? Ne, tak ať drží pusu. Nemůžu za to, že se mi líbí něco jiného, než jim. Fajn přiznám se, že taky sem tam řeknu, že se mi něco na někom nelíbí, ale to už musí být fakt extrém. Třeba nedávno, když jsem potkala holku, co měla nakreslený fakt mega černý obočí...To si pak jen říkám proč? Ale abych řekla tomu člověku, že je ho hnusný, to zas ne. Ať si to nosí, když se mu to líbí.

3) Tohle se klukům nelíbí! - Trochu to souvisí z bodem 2. Nedávno jsem četla jeden článek ve které se nějaká holka ptala na něco s piercingem. Pod tím se objevilo pár komentářů o tom, ať si to nedělá, že se to klukům nelíbí atd.
Každému se snad líbí něco jiného, ne? Tak proč by se nějakému klukovi nemohlo líbit, že má piercing. Mně osobně se líbí, když teda nemá člověk propíchanou půlku obličeje, ale třeba já hrozně toužím po kroužku nebo kamínku do nosu. Taky jsem si vyslechla od spolužáka, ať si to nedávám a bla bla bla, ale neznamená to, že když se to nelíbí jemu, tak ostatním taky ne. Neříkám, že se mi líbí každý, ale když se to někomu líbí, tak ať si to udělá. Je to jeho věc.
Četla jsem podobný článek i s tématem na barvení vlasů. Tam zas byl komentář, že je ta barva nepřirozená a že se to klukům nelíbí. To ať mi teda dotyčná vysvětlí, proč holky s modrou hlavou mají přítele.
Vlastně jsem na svém minulém blogu dostala taky moc ,,hezký" komentář, když jsem napsala, co bych na sobě chtěla změnit. Sakra lidi, každý může nosit co chce!

4) Házení lidí do jednoho pytle - Tohle mě nejvíc štve ve škole. Někdo něco udělá a odnesou to všichni. Jasně, říká se Všichni za jednoho, jeden za všechny, ale to by mělo podle mě platit jen u přátel a rodiny. Proč bych měla mít problémy, kvůli lidem, co nemám ráda.

5) Šikanování/posměch atd. - Tohle snad nenávidím ze všeho nejvíc! Myslím, že k tomu nemusím nic dodávat.

6) Srkání/popotahování - To bych vždycky vylítla z kůže. Nechápu, jak to někomu nemůže vadit!

7) Organizování MÉHO volného času, někým jiným -Tohle mě taky vždycky dokáže naštvat. Jasně, řekne, že jsem ještě dítě, ale sakra nejsem malá, tak bych si taky mohla dělat, co bych chtěla já a ne, že budu muset jít tam, protože tam přijde někdo, musím jet tak, protože rodiče chtějí... MĚ SE NIKDO NEZEPTÁ JESTLI CHCI a když jo, tak z poloviny případů jsem ta špatná já, protože jsem řekla svůj názor.

8) Lidi, co nečtou a smějí se těm co čtou - Tyhle lidi bych taky nejradši přetáhla něčím po hlavě. Ať si třeba nečtou, mně je to celkem jedno, ale ať si pak neotvírají hubu na ty co čtou a neříkají jim, jak jsou trapný a tak. Sama jsem se s tím setkala a měla jsem co dělat, abych nevybuchla.

9) Když na vás někdo čumí, protože vypadáte jinak - Hmmm a jsem zase u vzhledu, ale co no :D Hrozně mě štve, když jdu po ulici a někdo na mě kouká jako na šílence. Nestává se to tak často, ale jednou jsem si obarvila vlasy zeleno modrým tužidlem a to na mě čuměl snad každej. Já taky na ně nečum, když si vezmou něco, co k sobě nejde, nebo je to jiný a když koukám, tak nenápadně a ne, že jedu v autě a ještě se za tím člověkem otáčím!

10) Když mě někdo do něčeho nutí - Nepočítám do toho úklid a tak, ale prostě mi vadí, když mi někdo řekne: Kresli! Jdi do bazénu! Jdi jíst! Nevypadá to hrozně, ale když to zrovna dělat nechcete, protože jsem chtěli dělat něco jinýho, tak vám to na nervy poleze.

11) Když mi rodiče řeknou, ať ztlumím ten kravál - Hlavně, že táta si může pouštět písničky nahlas, jak chce a obou může televize taky řvát jak chtějí.

Tak to bude pro dnešek všechno. Jsem člověk, co je hodně výbušnej, takže mě dokáže naštvat i maličkost, i když to nikdy dokážu skrývat.

(Tohle je naprosto dokonalý!)Píseň Tag

18. července 2015 v 20:17 | Melissa |  Tagy atd.
Když jsem nedávno psala o hudbě a co mi vadí na lidech, kteří mají kvůli ní kecy, tak jsem se rozhodla udělat tento Tag, aby jste měli nějakou představu a tom, co se mi teda líbí a co ne.

1) Píseň, která vás rozesměje
Tuhle písničku jsem nevybrala kvůli textu, protože ten s tím nemá, co dělat. (Popravdě nejsem moc dobrá v angličtině, takže mu skoro stejně nerozumín, i když vím o čem je, protože jsem si to četla, ale to odpočuju od tématu.) Tahle písnička mě prostě rozveselý hudbou. Skoro vždy mi vykouzlí úsměv na tváři a zvedne mi náladu. Když jsme jí začala poslouchat, tak se mě kamarádky ptali, proč se pořád směju a mohla za to tahle písnička, která mi dodala energii.2) píseň, která si vás nutí napsat miluji tě
Taková písnička asi není... Jasně písniček o lásce je hodně, ale že by mě nějaká to nutila napsat nebo tak, tak to fakt ne. Tady asi nevyberu žádnou...

3) Píseň, která vám připomíná domov
Další otázka (dobře otázka to není, ale to je fuk) na kterou nevím odpověď... No možná bych sem šoupla nějakou písničku od Nightwish, protože někdy si je s tátou pouštíme hódně nahlas (zdravím sousedy :-D který to stejně číst nebudou).
Takže třeba tahle...

4) Píseň, která se vám ohrála
Pff...takových písniček je :D Třeba tahle...třeba teď si jí pouštím asi po půl roce a stačí mi to jednou :) Není špatná, ale už se mi malinko zase změnil styl a tuhle mám už ohranou :)

5) Píseň, která vám připomene dětství
Tak jelikož dítě stále jsem, tak to nebude tak těžký :D Tentokrát jsem se rozhodla pro dvě písničky. První z nich je, když jsem byla hodně malá a druhá je asi když mi bylo 11-12. (Díky tati, už v tý době jsi mě nevědomky naučil poslouchat tvrdší hudbu :D Nightwish prostě u mě jedou už dlouho a Tarja taky :D)
6) píseň, která se vám líbí, při tom umělce nenávidíte
To je těžký...Bieber ani 1D nemají písničku, co by se mi líbila... :D Tohle obravdu nevím... Když nemám někoho ráda, tak si nic nepouštím :D

7) Píseň, kterou máte rádi ale je vám hanba to přiznat
Před kamarády ne, těm je třeba pustím 100x za sebou, ale před rodiči se trochu stydím přiznat, že se mi líbí takové ty uřvanější písničky. Není to úplně, že bych se styděla, ale spíš se bojím toho, co by řekli :D
Takže například tako:


8) Píseň, u které se vám líbí text
Ať sem přidám také něco novýho, tak třeba tato :)


9) Píseň, která vás ráno probouzí
Teď žádná ani podělanej budík :D Ale ráno si sem tam něco pustím a momentálně je to nová písnička od Bring Me The Horizon. Je taková happy :D

10) Píseň, která vám připomene vaše nejlepší kamarády
Další písnička u které nevím odpověď. Nadruhou stranu musím říct, že moje nejlepší kamarádky mají taky rády pár písniček od Black Veil Brides, takže to bude spíš ta kapela, než písnička, ale aby se neřeklo, tak vám jednu písničku od nich přidám. Tu na které ujíždíme s kamarádkou. Na tom klipu taky, ale za to nemůžeme, za to může Andy :D Nemámá mít tak dokonalý oči...hlas a prostě on celej :D I tady v tom klipu to podle mě sluší všem :D


11) Píseň, která tě nutí plakat
Tohle byla jasná volba. Tuhle písničku miluju a není to proto, že v tom videoklipu je Andy neo protože je to jeho přítelkyně, ale ta písnička je dokonalá. Když jsem jí slyšela a viděla klip poprvé, tak mi pár slz ukáplo a to platí i někdy do teď. Pokud mám blbou náladu, tak je to skvělá písnička na vybrečení :)

12) Píseň, která vám připomene vaše osamělost
Když jsem sama a mám náladu pod psa, tak ráda poslouchám tuhle písničku, i když si jí ráda poslechnu kdykoliv. Momentálně jí poslouchám spíš kvůli osamělosti...

13) Píseň, kterou rádi zpíváte
Všechny co mám ráda? :D Dobře vyberu jednu a pokusím se od kapely, co tu ještě nebyla :D


14) Píseň, která odpovídá vašemu stavu mysli v této době
Písničku typu nikdo mě nemá rád, nikoho nezájímám, jsem zase sama, nechte mě všichni napokoji, jsem naštvaná...tu asi neznám :D Dneska mám bohužel jeden ze špatných dnů a mám fakt děsnou náladu, ale tak budu trochu pozitimní a třeba něco najdu :D
Dobře ta první písnička je trochu moc, tak jí berte s rezervou :D Skoro nic, co se tam zpívá si nemyslím (až na to co se pořád opakuje. Ano, momentálně jsem na sebe naštvaná :D), ale prostě je to vyjádření mé nálady v tom smyslu, že mě všechno ser...štve :D a toho zpěváka taky, i když na tonci je, že ,,vtip" :D

15) Píseň, kterou nenávidíte
U tohle se mi kroutili prsty, když jsem to psala do vyhledávače, ale co bych pro blog neudělala, že ano :D S občastným praštěním do hlavy to přežiju :D A nebo taky ne...
Pro vaše vlastní dobro si to nepouštějte, aby jse náhodou neohluchli :D (Omluvám se fanoušků, ale vy zase nemáte rádi to co já. Mějte si ho rádi, ale mně ty jeho sra*ky necpěte) (Dobře, teď mě pár holek nenávidí, ale mně je to jedno :D)
Kdyby jste nevěděli o čem mluvím, tak je to od Biebra Baby a Bayfriend...
(Tak a teď se hezky vrátím k Asshole, protože tohle je na mě moc :D)

Snad se vám článek líbil a možná časem udělám ještě nějaký tag :)
Líbí se mi něco jiného, než rodině!

18. července 2015 v 18:27 | Melissa |  Tagy atd.
Nedávno jsme seděla s rodinou u babičky a dědy. Nějak jsme si povídali, až došla řeč na tetování. Prostě je to jedna z věcí se kterou se s mamkou neshodneme. Ne, že bych ho chtěla, ale líbí se mi. Ukázala jsem ví fotku zpěváka, co se mi líbí jeho tetování, dobře ten zpěvák taky (Denis Stoff) a mamka hned říkala, že se jí to nelíbí a že má vlasy jako by dostal lepáka. Fajn, jí se líbit nemusí.
Pak jsem jí ukázale ještě jednoho (Andy Biersack) na toho mi pro změnu řekla, že vypadá jak holka. V tu chvíli jsme jí měla chuť něco říct, ale pak jsem radši nechala pusu zavřenou. A proč?
Přijde mi, že s mojí rodinou o tom nemá cenu diskutovat. Kluci, co se líbí mně se nikdy mamce (rodině) nelíbí a naopak. Připadám si, že do naší rodiny nezapadám. Ať už hudbou, co poslouchám, tak stylem oblékání, tak i kluky.
Kolikrát, když se takhle s mamkou bavím, tak mi řekne, že doufá, že nikoho takovýho jí nepřivedu, ale co když já chci? Co když se mi prostě tenhle styl líbí? Nikdy jsem jí přímo neřekla a ani neřeknu, protože to nechci řešit. Nerada se o tom bavím.
Pořád si říkám neřeš to. Takových kluků je stejně není moc a třeba mě nebudou nikdy ani chtít a bůh ví, co se stane za pár let. Třeba nakonec skončím s nějakým blonďatým koštětem (omlouvám se, jestli to nějaký taková kluk čte, což pochybuju) místo vysněného kluka s delšími tmavými vlasy.
Stačilo mi, když jsem jednou viděla fakt pěknýho kluka. Měl delší tmavě hnědé vlasy ve rtu piercing a tričko mé oblíbené kapely. Co víc si přát? :D Ne, to jenom mamka musí říct, že vypadal divně...jenom já na něm mohla nechat oči, že jo :D Prostě jsem asi divná taky a maminka i rodina se mají ještě na co těšit, protože pomalu a jistě začínám měnit i svůj styl oblékání a už teď slýchávám dost často, proč nosím pořád černou...je to moje věc, tak ať se do toho nepletou.
Mají prostě smůlu a budou to muset přijmout, že nejsem roztomilá holčička oblečená do růžové, mašliček a kytiček. Že jsem prostě jiná, že mám ráda jinej styl a jen tak se ho nevzdám. Neznamená to, že když se takhle oblékám, že se hned změním a už nebudu jako dřív. Přiznávám, změnila jsem se, ale kdo v mém věku ne. Kdo neobjevuje sám sebe?
Mám v plánu se i obarvit na tmavě hnědou. Šla bych i do černé, ale to by rodiče asi nerozdejchali a navíc si plánuju, že si nechám trochu vlasy narůst a udělám si ještě ombré do červena. Jen co jsem o tom začala mluvit vyslechla jsem si dalších pár proslovů o tom, že to není hezké. Mně je to ale jedno! Je to moje hlava a já to budu nosit.
Možná, že na pár lidí působím špatně a nechtějí mít se mnou nic společného, ale popravdě mi to ani nějak nevadí. Jsem spíš samotář nebo mi stačí mít pár přátel u kterých vím, že to jsou vážně přátelé a ne nějaká přetvářka.
Já se zase nebudu přetvařovat, jen pro to, aby ze mě měli ostatní radost. To ani náhodou. Budu taková jaké chci být :)


♥♥♥